Ośrodek Pomocy Społecznej w Głuszycy
58-340 Głuszyca ul.Grunwaldzka 38, tel. 074/8456343, fax 074/8808295, e-mail: ops@opsgluszyca.pl
STATUT REGULAMIN ORGANIZACYJNY STRUKTURA ORGANIZACYJNA ZARZĄDZENIA I UCHWAŁY STRATEGIA KADRA DANE ADRESOWE OFERTY PRACY KOORDYNATOR DOSTĘPNOŚCI INFORMACJE DLA KLIENTA USTAWA O POMOCY SPOŁECZNEJ REJONY GODZINY PRACY WSPARCIE TERAPEUTYCZNE PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY WSPIERANIE RODZINY INFORMACJE DLA KLIENTA USTAWA O ŚWIADCZENIACH RODZINNYCH DRUKI GODZINY PRZYJMOWANIA FUNDUSZ ALIMENTACYJNY


Zmniejsz rozmiar czcionki Domyślny rozmiar czcionki Zwiększ rozmiar czcionki Duży kontrast Czytaj treść
Aktualności

« cofnij


.

Dlaczego warto pomóc seniorom w wymianie dowodu przez Internet?

W tym utrudnionym przez pandemię okresie, kiedy działalność urzędów, jak i fotografów jest ograniczona, warto pomóc osobom starszym w dostępie do usług. Zwłaszcza, że seniorzy nie zawsze sprawnie surfują po internecie, a narażanie ich zdrowia poprzez konieczność udania się do urzędu i fotografa, nie jest dobrym pomysłem. Dlatego zachęcamy do pomocy starszym osobom z naszego otoczenia w wypełnieniu wniosku o dowód osobisty przez Internet oraz w przygotowaniu zdjęcia do dowodu. Takie zdjęcie przy pomocy kreatora Passport Photo Online można wykonać bezpłatnie do 30 czerwca 2021.

Do 2 sierpnia wymienisz dowód osobisty online

Zależy nam na bezpieczeństwie osób starszych, które muszą wymienić dowód na nowy i potrzebują zdjęcia. Zwracamy się głównie do osób bliskich seniorów, by pomogły im przejść przez procedurę wymiany dowodu osobistego. Cała procedura jest możliwa do wykonania online (włącznie ze zdjęciem jak i formularzem aplikacyjnym).

Należy jedynie wziąć pod uwagę fakt, że wymiana dowodu przez internet jest możliwa tylko do sierpnia 2021 roku. Warto się pospieszyć. Zgodnie z komunikatem działu cyfryzacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – nowe dowody osobiste z odciskami palców i odręcznym podpisem właściciela będą obowiązywać od 2 sierpnia 2021 roku. Ze starego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność.

Nie szukaj fotografa, zrób zdjęcie smartfonem

Aplikacja dostępna na stronie Passport-Photo.online, jest możliwa także do pobrania na telefon. Aplikacja analizuje parametry biometryczne używając do tego sztucznej inteligencji. To oznacza, że fotografia wykonana przy pomocy naszego generatora zdjęć spełnia wszystkie wymogi zdjęcia biometrycznego, jak i urzędowe. Kreator jest bardzo prosty w obsłudze. Wystarczy telefon z aparatem. A samo zrobienie zdjęcia, według naszych wskazówek, nie powinno zająć więcej niż kilka minut.

Jak przygotować zdjęcie przy pomocy Passport Photo Online?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie wykonać darmowe zdjęcie do dowodu osobistego, skorzystaj z pomocy Passport Photo Online. Sprawdź, co należy zrobić, aby wykonać właściwe zdjęcie do dowodu:

1.    Zrób zdjęcie przy pomocy smartfona i pozuj według wskazówek zawartych na stronie Passport Photo Online, gdzie dowiesz się jak prawidłowo ustawić się do zdjęcia, gdzie skierować wzrok, jak zadbać o oświetlenie i jakość, jakich akcesoriów unikać, czy kolor tła ma znaczenie a także ile potrwa obróbka zdjęcia przez nasz Fotoedytor i co jest najważniejsze podczas robienia zdjęć do dowodu.

2.    Po zrobieniu zdjęcia, należy skorzystać z naszego generatora Zdjęć do Dowodu Osobistego dla Seniora. Na stronie wystarczy dodać wcześniej przygotowane zdjęcie, następnie nasza aplikacja, korzystając ze sztucznej inteligencji, przerobi je na potrzeby zdjęcia biometrycznego.

3.    Tak przygotowane zdjęcie można pobrać z naszej strony a następnie wgrać je podczas wypełniania wniosku o dowód osobisty online.

 

 « cofnij

Biuletyn informacji Publicznej
strony internetowe HM sp. z o.o. 2008 www.hm.pl
profesjonalny hosting www.hb.pl